^Do Góry

Czas: 2014-10-31 04:49:42

Wiadomości katolickie

DEON.pl / Religia / Kościół / Aktualności

• Organizowane w całym kraju, w ostatni wieczór października Noce Świętych cieszą się coraz większa popularnością. Według duchownych, są nie tylko alternatywą dla Halloween ale także przypomnieniem, że każdy jest powołany do świętości.

• Dobiega końca amerykański etap peregrynacji Ikony Częstochowskiej "Od Oceanu do Oceanu". Tysiące wiernych ze stanu Arizona oraz kilku sąsiednich przyjadą 1 listopada do Phonix, gdzie po 85 tys. kilometrów wędrówki zakończy się II etap tej peregrynacji. Modlitewne czuwanie potrwa przez całą noc, po czym Ikona rozpocznie peregrynację wśród środowisk latynoskich oraz po Meksyku.

• "Dyskusja o sprawach rozwoju rolnictwa, bezpieczeństwie produktów rolnych i wyżywieniu nie powinna stać się dorocznym, rutynowym ćwiczeniem. Przeciwnie, musi być dla nas okazją do usłyszenia wołania setek milionów ludzi na całym świecie, którzy cierpią z powodu chronicznego głodu i braku bezpieczeństwa żywnościowego" - powiedział abp. Bernardito Auza.

Msza św. w kaplicy w niedzielę o godz. 10.30