^Do Góry

Czas: 2015-03-30 00:43:58

Wiadomości katolickie

DEON.pl / Religia / Kościół / Aktualności

• Scena wjazdu Jezusa na osiołku do Jerozolimy rozpoczęła w Niedzielę Palmową obchody Wielkiego Tygodnia w sanktuarium pasyjno-maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej.

• Każdej niedzieli Wielkiego Postu jerozolimscy katolicy gromadzili się w Bazylice Zmartwychwstania Pańskiego na porannej Mszy. W przypadającą dziś Niedzielę Palmową miała ona szczególnie uroczysty charakter.

• Po decyzji Benedykta XVI rezygnacja z papieskiego urzędu papieża Franciszka wydaje się możliwa - uważa kard. Christoph Schönborn. - Papież mówiąc ostatnio, że jego pontyfikat będzie trwał krótko powtórzył tylko opinię, którą już wcześniej wyraził - przypomniał arcybiskup Wiednia w wywiadzie dla niedzielnego wydania austriackiej gazety "Österreich". Jego zdaniem jest to typowe dla stylu Franciszka, że ma on swoje odczucia i je wyraża. "On mówi to, co myśli" - zaznaczył austriacki purpurat.

Msza św. w kaplicy w niedzielę o godz. 10.30