^Do Góry

Czas: 2017-01-23 03:26:28

Wiadomości katolickie

DEON.pl / Religia / Kościół / Aktualności

• Tylko Krzyż Jezusa Chrystusa może zburzyć dzielący nas mur wrogości i podziałów - powiedział zwierzchnik Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP i prezes Polskiej Rady Ekumenicznej, bp Jerzy Samiec. Centralne nabożeństwo ekumeniczne Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan odbyło się dziś w bazylice katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika.

• We wschodniej Islandii powstaje nowa świątynia katolicka, budowana przez słowackich kapucynów. Zostanie skonstruowana całkowicie z drewna pochodzącego z ojczyzny tych zakonników.

• Abp Wojciech Polak przewodniczył w niedzielę w inowrocławskim kościele pw. Zwiastowania NMP Mszy św. w intencji kard. Józefa Glempa. "Serce Prymasa Polski musi być szeroko otwarte na wszystkich Polaków, i z tego serca i miłości do wszystkich Prymas będzie zdawał sprawę przed Bogiem i przed Polską" - powtórzył słowa zmarłego przed czterema laty Prymasa.

Msza św. w kaplicy w niedzielę o godz. 10.30